BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

DSD Vücut Sağlık Taraması İzmir

DSD Vücut Sağlık Taraması

DSD vücut sağlık taraması yeni bir kavram veya araç değildir. 1950’lerın başında onlarca yıl süren araştırmaları sonucunda Dr. Reinhart Voll adlı Alman tıp doktoru tarafından geliştirilmiştir. Bu yöntem Almanya'da on yıldan fazla bir süredir yapılan hastane çalışmalarında kanıtlanmıştır ve günümüzde Avrupa genelinde 25.000'den fazla tıbbi uygulayıcı tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde özellikle “Alternatif, Bütünsel ve Biyolojik Tıp” teknikleri ve disiplinleri konusunda uzmanlaşmış tıp pratisyenleri tarafından kabul görmektedir.

DSD vücut sağlık taraması belirlenmiş akupunktur noktalarındaki elektrik akımını ölçer. Noktaların elektriksel direnci fiziksel ve duygusal değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir ve bedenin sağlıklı bir durumda olup olmadığına dair bir bilgi sunar. Oldukça teknik bir araçtır ve tarama sonuçlarının alanında uzman bir doktor tarafından doğru bir şekilde yorumlanması oldukça önemlidir.

DSD Vücut Taraması Nedir?

İnsan vücudunda büyük miktarda elektriksel olarak iletken sıvı bulunmaktadır ancak cilt doğası gereği elektrik akımına karşı çok dayanıklıdır. Dr. Voll ise çalışmalarıyla insan anatomisinin belirli bölgelerinin daha yüksek iletkenlik düzeyine sahip olduğunu ve bu bölgelerin akupunktur noktaları olduğunu tespit etti.

Akupunktur noktalarının ardında bulunan enerji akışını sağlayan kanallar meridyen olarak adlandırılır ve bu meridyenler vücudun “enerji” karayolu olarak da görülebilir. Vücuttaki her organ ve sistem için bir meridyen vardır. Bu noktalardan geçen enerji miktarı ile kişinin sağlığı arasında doğrudan bir ilişki bulunur. 

DSD vücut taraması akupunktur noktalarının elektriksel direnç derecesini ölçer. Meridyen kanalları vücuttaki enerji akışını düzenlemesinin dışında vücuttaki organların durumunu hakkında bilgi verir. Vücuttaki dengesizliklerini gösterir ve düşük seviyeli reaksiyonları tespit edebilir. Aynı zamanda hangi tedavi yönteminin enerji dengesini sağlamada etki edeceği hakkında bilgi verir.

DSD Vücut Taraması Ne İşe Yarar?

Toksinler, virüsler, bakteriler, ağır metaller, parazitler ve mantarlarla bağışıklık sistemi sürekli savaşır ve çoğu zaman bunu yapmada oldukça etkilidir. Stres ise sağlığımızı etkileyen diğer önemli bir faktördür. Beden zaman zaman çeşitli sebeplerle dengesini tutmakta zorlanır. Bu durum astım, egzama, bağırsak sorunları, artritik ağrı, yiyecek ve çevresel hassasiyetler gibi farklı şekillerde ortaya çıkabilir. DSD vücut taraması dengede olup olmadığı görmek için vücudu dinlemenin bir yoludur.

Akupuntur noktalarının üzerinde bulunduğu enerji akışını sağlayan meridyenler vücudun iletişim yolu ağıdır. Bu sistem vücudun en küçük köşesinde bile olup biten her şeyin farkındadır, tüm virüsler, bakteriler, mantarlar ve parazitler dahil olmak üzere bedende yaşayan her organizmanın varlığını bilir. Ayrıca vücuttaki her hücrenin işlevsel durumun, sağlık seviyesinin ve sağlık durumunu etkileyen tüm faktörlerin farkındadırlar. Bu nedenle her bir bireysel akupunktur noktası, semptomları tanımlamanın çok ötesinde sorunun kaynağına doğru yönlendiren özel veriler sağlayabilir. Dengesizliğin nedeni belirledikten sonra çeşitli tedavi yöntemleriyle vücutta olumlu bir cevap yaratılmaya çalışılır.

DSD Vücut Taraması İşlemi Ne İçerir?

DSD vücut taraması sırasında prob belirli akupunktur noktalarında hastanın ellerine veya ayaklarına nazikçe yerleştirilir ve bu noktaların elektriksel iletkenlik düzeyi ölçülür. Bu akupunktur noktaları, enerji meridyenlerinin başlangıcı veya bitişidir. Prob, vücudun farklı organları veya sistemleriyle ilişkili yollar (meridyenler) vasıtasıyla küçük bir miktar elektrik akımı gönderir. 49 adet ölçüm noktası hem sol hem de sağ taraftaki ayak ve eller kullanılarak taranır.

Hastanın elinde tuttuğu cihaz vücudun içinden bir akım geçmesine yardımcı olur. Cihaza gelen geri bildirime göre sistemin dengeli olup olmadığını anlaşılır. Sistemde yerleşik olarak bulunan yazılım, hangi tedavi yönteminin kişi için iyi olacağını belirlemede yardımcı olacak bilgiler verir.

DSD Vücut Taramasının Yan Etkileri Var Mıdır?

DSD vücut taraması vücudun çeşitli akupunktur meridyenleri üzerinde akım iletme yeteneğini ölçen, güvenli ve kesi içermeyen oldukça güvenilir bir tarama tekniğidir. DSD vücut taraması uygun bir şekilde uygulandığı sürece yan etkileri yoktur. Tarama sırasında ciltte kesi ya da delme işlemi yapılmaz. Akımın değerinin çok düşük olması sebebiyle ise kişi tarama sırasında herhangi bir fiziksel acı değil yalnızca hafif bir basınç hisseder.