BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

DR. MURAT ÜNLÜ

Dr. Murat Ünlü Fitoterapi İzmir
 

Dr. Murat ÜNLÜ Kimdir?

Sağlıkçı bir aileden gelen Dr. Murat Ünlü’nün annesi Ayşe Hanım, ebe-hemşire, babası Mehmet Bey sağlık memuru olarak görev yapmış ve emekli olmuşlardır. Bir erkek kardeşi diş hekimi, diğeri ise eczacıdır. Anne ve babasının doktor ve hemşire arkadaşlarının arasında büyüyen Dr. Murat Ünlü, öğrencilik hayatı boyunca hekimlik dışında bir meslek düşünmemiştir.

Tıp eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi’nde tamamlamış; tıp eğitimi sırasında tanı aldığı ankilozan spondilit rahatsızlığı nedeniyle geleneksel tedavi yöntemleri ile tanışmış ve uygulamaya başlamıştır.

Sırasıyla İstanbul Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Hekim Uzmanlığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Anestezi Uzmanlığı ve en son Gaziantep Üniversitesi Pediatri Uzmanlığı’nı kazanan Dr. Murat Ünlü, pediatri eğitimi sırasında geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından tanınması ve üniversitelerde kürsülerinin kurulması üzerine pediatri eğitiminden istifa ederek Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanındaki eğitimlerine başlamış ve Türkiye’de  bu alanda yetki alan ilk hekimler arasına ismini yazdırmıştır.

Fitoterapi alanında sayısız makale okumuş ve araştırma yapmış; bitkisel tedavilerin aktar mantığından çıkması çok daha fazla özenle uygulanması gerektiğine inanarak 2017 yılında ilaç normlarında bitkisel preparatlar üreten 500 m2 kapalı alanda GMP normlarında, bünyesinde eczacı, gıda mühendisi, gıda teknikeri, kimyager gibi alanında uzman kadrosu bulunan Dr. Henri phytopharma üretim tesisini kurmuştur. Kendi kliniğinin yanı sıra, bu alanda hasta kabul eden bir çok kliniğe de Dr. Henri phytopharma tesisi ile danışmanlık yapmaktadır.

Üniversite - sanayi işbirliği çerçevesinde danışman hocalarla Türkiye tıbbi bitki florası üzerine çalışmalar yapan Dr. Murat Ünlü, ülkemize katma değer üreten birçok proje geliştirmiş ve ekibiyle birlikte geliştirmeye devam etmektedir.

İzmir Gaziemir ilçesinde kendi tamamlayıcı tıp kliniğinde hastalarını kabul eden Dr. Murat Ünlü evli ve ikiz kız babasıdır.